Łowca Pomysłów

Poznajmy się!

Nazywam się Vadim Gierko i jestem autorem ebooka "Łowca pomysłów" – poradnika z zakresu zarządzania procesem twórczym.

Pochodzę ze Lwowa, ale od 11 lat mieszkam w Mieście Inspiracji – Lublinie. Jako stypendysta Rządu RP studiowałem socjologię na UMCS w Lublinie.

Odkąd sięgam pamięcią, zawsze robiłem coś twórczego i miałem bardzo szerokie koło zainteresowań. Uczęszczałem na lekcje rysunku jako nastolatek, co zapewne znalazło swój wyraz i zastosowanie w zamiłowaniu do myślenia wizualnego (na studiach zacząłem notować w postaci map myśli, a obecnie eksperymentuję ze sketchnotingiem).

Także rozwijałem się muzycznie, najpierw jako samouk, później zaś w Szkole Muzycznej I st. nr 10 we Lwowie i Szkole Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Lublinie. Pracowałem jako instruktor gry na gitarze w ognisku muzycznym. Jestem laureatem wielu konkursów gitarowych, a także dwukrotnym stypendystą Marszałka województwa lubelskiego w dziedzinie twórczości artystycznej. Jeszcze zanim poszedłem do szkoły muzycznej zacząłem komponować piosenki i muzykę instrumentalną i nadal uwielbiam to robić.

Na studiach pisałem artykuły naukowe z zakresu socjologii migracji, realizowałem badania socjologiczne i marzyłem o karierze wykładowcy akademickiego. Jako doktorant prowadziłem zajęcia ze studentami (studenci m. in. uczyli się razem ze mną projektowania badań socjologicznych). Byłem finalistą konkursu na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2015.

W pewnym momencie mój wewnętrzny artysta/twórca połączył siły z wewnętrznym socjologiem/badaczem i zacząłem zastanawiać się nad tym (a później sięgnąłem też po literaturę fachową), w jaki sposób tworzę i w jaki sposób mogę bardziej świadomie zarządzać i kontrolować proces twórczy, czego efektem było napisanie ebooka.

Koncepcja, którą opisałem w „Łowca pomysłów”, stale się rozwija, czego pokłosiem są profile na Instagramie i Facebooku oraz niedawne warsztaty.

Gorąco zachęcam do obserwowania profili Łowcy Pomysłów w mediach społecznościowych, gdyż tam wpisy pojawiają się zdecydowanie częściej niż na blogu. Wpisy te, ze względów czysto technicznych, różnią się „rozmachem” od tych na blogu, gdzie mogę w pełni rozwinąć skrzydła i „zaszaleć” merytorycznie, nie myśląc o objętości tekstu.

Uważam, że mało mówi się/ pisze o zarządzaniu procesem twórczym, dlatego zacząłem działać. Po publikacji ebooka założyłem konta na profilach społecznościowych, potem organizowałem warsztaty, teraz z kolei ruszyłem z blogiem. Publikacja ebooka tylko zwiększyła mój apetyt i teraz marzę o tym, by wydać „Łowcę pomysłów” w wersji tradycyjnej.

Niezmiernie się cieszę, że zajrzałeś/aś na tę stronę i zechciałeś/aś poznać mnie bliżej!

Miłej lektury i mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej!

Vadim Gierko,
„Łowca pomysłów”

PS. Jeśli nie chcesz, by ominął Cię nowy materiał, to zapisz się na newslettera. W ramach podziękowania wyślę Ci darmowy fragment ebooka w formacie PDF 🙂

Kontakt ze mną

Masz pytania? Chciałbyś/abyś podzielić się ze mną swoją opinią? Napisz do mnie na Facebooku lub Instagramie lub napisz do mnie maila

Jeśli nie chcesz, by ominął Cię nowy materiał zapisz się na newslettera. W ramach podziękowania wyślę Ci darmowy fragment ebooka w formacie PDF

FACEBOOK
INSTAGRAM @lowca.pomyslow