Łowca Pomysłów

Witaj na stronie!

Skoro zajrzałeś/aś na tę stronę i dotarłeś/aś aż tu, to zapewne jesteś osobą twórczą, która niezależnie od tego, czym się zajmuje, rozwija swoje projekty, poszukuje natchnienia, olśnienia i coraz to nowszych pomysłów i rozwiązań. Na pewno też ciągle uczysz się czegoś nowego i robisz coś „ponad” pracę/studia/naukę.

Jeśli

 • chcesz świadomie i skutecznie zarządzać swoim procesem twórczym,
 • masz dużo pomysłów, ale nie wiesz, co dalej z nimi robić i jak je rozwijać,
 • nie wiesz, jak przebrnąć przez „martwy” punkt,
 • brakuje Ci natchnienia i motywacji,
 • masz czasami blokadę twórczą i nie wiesz, jak sobie z nią poradzić,
 • nie wiesz, skąd czerpać pomysły, kiedy tak bardzo ich potrzebujesz,
 • chcesz nauczyć się rozwijać pomysły wizualnie za pomocą map myśli,

to strona Łowcy Pomysłów jest najlepszym miejscem, w jakie mogłeś/aś trafić.

Dlaczego? Dlatego że niezależnie od tego, czy Twoja twórczość rozwija się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, czy też zetknąłeś/ęłaś się w procesie twórczym (a procesem twórczym może być każdy rodzaj działalności!) z trudnościami, które opisałem powyżej, tak naprawdę potrzebujesz jednej rzeczy – wiedzy.

Na tej stronie oraz na profilach na Instagramie i Facebooku publikuję artykuły/posty, dzięki którym dowiesz się:

 • jak świadomie zarządzać i kontrolować swój proces twórczy,
 • skąd się biorą pomysły, natchnienie i motywacja
 • jak rozwijać pomysły/projekty krok po kroku,
 • jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym,
 • jak myśleć wizualnie i korzystać z np. map myśli i elementów wizualnych 
  (patrz Myślenie wizualne),
 • jak organizować swoją pracę twórczą.

Podzielę się z Tobą również wieloma praktycznymi i skutecznymi narzędziami (patrz Poradnik Łowcy Pomysłów), które wywindują Twoje twórcze wysiłki na kolejny poziom. Narzędzia te zostały niejednokrotnie przetestowane zarówno przeze mnie, jak i przez osoby, z którymi podzieliłem się swoją wiedzą, dlatego z pewnością sprawdzą się także w Twoim przypadku.

Także podzielę się recenzjami najciekawszych i najlepszych książek z obszaru zarządzania procesem twórczym (patrz Biblioteka Łowcy pomysłów).

Tak wielu z nas tworzy, a tak niewielu zastanawia się nad tym, jak to robi. Mogłoby się wydawać, że skoro wszystko jest ok, to nie ma sensu zastanawiać się nad samym procesem. Jeśli coś z kolei idzie nie tak, jakbyśmy tego chcieli, to tak łatwo wmawiamy sobie, że twórczość jest dla wybranych, że natchnienie i olśnienie przyjdą same, że nie mamy na to wpływu… A jednak!

„Tworzenie nie jest tajemniczym procesem, zarezerwowanym dla geniuszy naukowych, szalonych wynalazców czy przedsiębiorców, którzy nie wiadomo skąd biorą swoje wizje. Tworzeniem da się sterować, jeśli się wie, co je napędza”.

Podpisuję się w stu procentach pod tymi słowami Richarda Kocha, autora książki „Rewolucja 80/20”, która także zostanie w swoim czasie przeze mnie zrecenzowana.

Impulsem dla stworzenia tej strony był ebook „Łowca pomysłów”, którego jestem autorem. Gdybyś chciał/a dowiedzieć się więcej o mnie, to kliknij tu. Możesz jednak od razu zacząć od lektury artykułów, klikając na wybrane przez Ciebie bloki tematyczne na stronie głównej lub w zakładce blog w menu.

Gorąco zachęcam także do obserwowania profili Łowcy Pomysłów w mediach społecznościowych, gdyż tam wpisy pojawiają się zdecydowanie częściej niż na blogu. Wpisy te, ze względów czysto technicznych, różnią się „rozmachem” od tych na blogu, gdzie mogę w pełni rozwinąć skrzydła i „zaszaleć” merytorycznie, nie myśląc o objętości tekstu.

Miłej lektury i mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej!

Zapisz się do newslettera, a wyślę Ci darmowy fragment ebooka w formacie PDF 🙂

Kontakt ze mną

Masz pytania? Chciałbyś/abyś podzielić się ze mną swoją opinią? Napisz do mnie na Facebooku lub Instagramie lub napisz do mnie maila

Jeśli nie chcesz, by ominął Cię nowy materiał zapisz się na newslettera. W ramach podziękowania wyślę Ci darmowy fragment ebooka w formacie PDF

FACEBOOK
INSTAGRAM @lowca.pomyslow