Jak ubrać się na wesele

Jak ubrać się na wesele

Sezon ślubny nigdy się nie kończy, ale większość ślubów odbywa się latem i wczesną jesienią, a najczęstszym pytaniem wśród gości, matek nowożeńców i świadków jest – W co się ubrać na wesele?!

Trzy złote zasady ubierania się na wesele

Jedną z zasad, których należy przestrzegać przy wyborze stroju na wesele, jest to aby unikać białego i bliskiego odcienia kości słoniowej. Biorąc pod uwagę modę kolorowych sukien ślubnych, lepiej pozostawić biały kolor sukni dla panny młodej. Czarne sukienki i wszystko, co zbyt przypomina żałobę, również należy wykluczyć z listy zakupów. Panna młoda w sukni ślubnej zasługuje na bycie w centrum uwagi, więc goście nie powinni nosić jasnoczerwonych seksownych sukienek. Jeśli jesteś zaproszony na wesele, nie noś zbyt krótkich lub odsłaniających sukienek. Ślub to zawsze rodzinne wakacje. Nawet jeśli wybierasz się tam w celu zdobycia nowych znajomych, musisz zachować pewną powściągliwość i elegancję. Strój ślubny powinien być przede wszystkim odpowiedni. Jeśli masz na zaproszeniu ślubnym zasady dress code, to ułatwia znacznie wybór. Jeśli nie – zwróć uwagę na miejsce i czas ceremonii ślubnej.

Co zatem na siebie włożyć?

Na ceremonię poranną idealnymi kolorami są pastele: jasnoniebieski, różowy, dymny szary, jasny oliwkowy, blady liliowy i niebieski akwarelowy. Jeśli jesteś zagorzałą przeciwniczką noszenia pastelowych kolorów lub zawsze nosisz wyłącznie czarny, ciemnoniebieski jest idealną alternatywą kolorystyczną na przyjęcie. Jeśli wolisz sukienki z wzorami – wybierz kwiatowe i geometryczne nadruki, unikając zwierzęcych kolorów. Unikaj obfitego haftu z cekinami i koralikami. W jasnym świetle dziennym ryzykujesz, że będziesz nienaturalnie błyszczeć. Jedną z najlepszych opcji jest romantyczna koronka. Niezależnie od tego, czy wybierasz suknię, czy garnitur ze spódnicą na wesele: długość nie powinna być za krótka ani za długa.

Kto powiedział, że panie zaproszone na ślub mogą przychodzić tylko w sukienkach? Kombinezon, top ze spodniami również będą wyglądać odpowiednio i stylowo na każdym ślubie. Jeśli ceremonia ślubna obejmuje ceremonię religijną, obowiązkową zasadą jest, że twoje ramiona, plecy, klatka piersiowa, a czasem głowa powinny być zakryte. Dlatego warto uzupełnić swój otwarty strój ślubny dużym szyfonem lub jedwabnym szalikiem, lub owinięciem. Buty otwarte czy zamknięte? Niski obcas czy wysoki?

Klasyczne szpilki są niewątpliwie najbardziej eleganckie, ale jeśli ślub nie jest zbyt formalny, sandały na obcasie będą wyglądać świetnie. Zaś jeśli ślub odbędzie się na plaży, odpowiednie są płaskie sandały, szczególnie jeśli twoja suknia jest w greckim stylu. Jeśli wesele odbywa się późnym wieczorem, możesz wybrać suknię koktajlową. Kolory wieczorne powinny być bardziej nasycone. Czarny jest nadal zabroniony (podobnie jak biały i czerwony), ale można je zastąpić innymi nasyconymi kolorami: ciemnoniebieski, liliowy, bordowy, szmaragdowy. Również złote lub jaśniejsze odcienie będą dobrze wyglądać. Z reguły wieczorne wesela są bardziej formalne. Nie wyklucza to jednak stosowania delikatnych wzorów na tkaninach, zwłaszcza jeśli są uzupełnione bogatym haftem.