Dekoracje weselne z balonów

Dekoracje weselne z balonów

Nie da się zaprzeczyć, że ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego człowieka i dlatego warto się do niego odpowiednio przygotować. To co będzie tego dnia istotne to również przygotowanie imprezy, na której ślubni goście będą się bawili.

W polskiej tradycji wesele to niewątpliwie bardzo istotne wydarzenie rodzinne, często na bardzo wiele osób, dlatego jego odpowiednie przygotowanie jest tak ważne, a całość wydarzenia planuje się z dużym wyprzedzeniem. Wybór odpowiedniej sali, przygotowanie menu, znalezienie dobrej oprawy muzyczne a potem zaplanowanie dekoracji. To wszystko ma istotne znaczenie i będzie decydować o tym czy impreza będzie udana, goście będą się dobrze bawić, a wszystko na długo zostanie w pamięci.

Balony – czy nadal w modzie?

Większości z nas imprezy weselne kojarzą się niewątpliwie z balonami. Jeszcze na początku XXI wieku taka forma dekoracji była bardzo popularna, a rzecz jasna królowała w ostatnim 10-leciu minionego wieku. Balony masowo pojawiły się w sali weselnej i stanowiły główny element wystroju. Do nich ewentualnie dodawano nieco kwiatów. Charakterystyczne było występowanie balonów w wielu kolorach, w klasycznych okrągłych kształtach. Obecnie sytuacja wygląda nieco inaczej a balony nieco straciły na swojej roli. Jeśli w ogóle się na sali weselnej pojawiają raczej w formie napisów wykonanych z balonów foliowych uzupełnianych helem. Tradycyjne balony na sali weselnej raczej nie są już mile widziane.

Zmiana w wystroju sal weselnych

Odejście od balonów jest bezpośrednio związane z tym jak mocno zmienił się wygląd sal weselnych w ostatnich latach. O ile krótko po transformacji ustrojowej wesela odbywały się w remizach i salach ludowych znajdujących się na wsiach o tyle obecnie zdecydowana większość wesel odbywa się już w specjalnie przygotowanych w tym celu salach bankietowych. To zdecydowanie zmieniło spojrzenie na ich organizację. Sale, które obecnie proponowane są przyszłym nowożeńcom to eleganckie sale bankietowe, których wystrój jest starannie zaplanowany i dodawanie do niego kolorowych balonów raczej nie będzie dobrym wyborem. Dlatego można zauważyć, że obecnie balony raczej nie są już tak popularne i występują sporadycznie i raczej nie w formie klasycznych gumowych balonów. Takie na salach weselnych to obecnie rzadkość. Ewentualnie foliowe, wypełnione helem w błyszczących kolorach.

Jeśli więc ktoś chce postawić na balony w sali weselnej powinien zwrócić uwagę na ten element i raczej w sposób ostrożny je dobierać, by ogólnie wpasować się w wystrój sali.