Suknia ślubna z wypożyczalni – plusy i minusy

Suknia ślubna z wypożyczalni – plusy i minusy

Każda panna młoda chce wyglądać wyjątkowo w dniu ślubu, co oznacza konieczność wyboru sukni ślubnej. Jednak warto zastanowić się, czy rzeczywiście, musimy kupować suknie ślubną czy nie warto rozważyć jej wypożyczenia.

Młoda rodzina może zaoszczędzić pieniądze na zakupie sukni ślubnej i akcesoriów na nadchodzącą podróż lub po prostu uzupełnić budżet rodzinny na kolejne zakupy naprawdę niezbędnych rzeczy, których lista w młodej rodzinie rośnie znacznie szybciej niż dochód.

Zalety wypożyczania sukni

dopinanie sukni ślubnejOczywiście w naszych czasach można kupić odpowiedni strój na każdy gust i na każdą kieszeń. Załóżmy, że kupiłeś sukienkę, uroczystość wygasła, a przed tobą pojawia się pytanie: co zrobić z tym pięknym strojem?

Możesz spróbować sprzedać, ale najpierw musisz uporządkować sukienkę. Nie możesz w pełni zwrócić pieniędzy wydanych na zakup, ponieważ rynek usług weselnych jest bardzo rozwinięty, a sprzedaż takiej konkretnej rzeczy za jej cenę jest nierealistyczna.

Możesz ją pozostawić jako pamiątkę rodzinną, ale tylko niewielka część współczesnych dziewcząt podąża za tą tradycją. Przechowywanie wymaga przestrzeni i z czasem strój może stracić swój urok; nikt nie odwołał naturalnego starzenia się tkanki. Dlatego coraz więcej narzeczonych woli odwiedzać wypożyczalnię sukien ślubnych i wynająć sukienkę.

Wynajem ma wiele poważnych zalet:

  1. Prawdziwa szansa na zaoszczędzenie, ponieważ wynajem jest znacznie tańszy niż zakup sukni ślubnej.
  2. Możliwość wybrania bardziej eleganckiego stroju (niż pierwotnie planowano) bez przekraczania budżetu przeznaczonego na zakup.
  3. Zaoszczędzisz czas na znalezieniu odpowiednich części i akcesoriów. Każdy salon wynajmu na rynku usług ślubnych zaoferuje ci suknie oraz biżuterię pasującą do koloru i stylu sukienki.
  4. Nie ma problemu z późniejszym przechowywaniem sukni ślubnej. Wszystkie problemy związane z prawidłowym przechowywaniem to ból głowy samego wypożyczalni.
  5. Ogromny wybór modeli – nawet jeśli nie ma sposobu na znalezienie czegoś w Twoim mieście, zawsze możesz zamówić strój z dostawą.
  6. Szeroka gama rozmiarów – w dużych salonach w sprzedaży znajdują się stroje dla niskich czy wysokich dziewcząt, a także dla dla kobiet w ciąży.

Panna młoda w sukni ślubnej z bukietem pięknych kwiatów

Wady wypożyczania sukni

Jednak istnieje kilka wad wynajmu stroju ślubnego:

  1. Istnieje ryzyko zepsucia się sukienki, której wtedy nie można zwrócić do wypożyczalni. W takim przypadku konieczne jest zabezpieczenie właściciela. W przypadku drobnych szkód salon ślubny może podnieść cenę wynajmu lub nałożyć niewielką grzywnę. Zdecydowanie zaleca się zawarcie umowy, która określi wszystkie sytuacje i kary w przypadku awarii i siły wyższej.
  2. Wiele osób poważnie martwi się higieną osobistą, ale w nowoczesnych warunkach absolutnie wszystkie salony dokładnie piorą i czyszczą suknie, które były już używane. Obejmuje to czyszczenie na sucho, dezynfekcję oraz, w razie potrzeby, usuwanie drobnych defektów powstałych podczas pracy.

Kompromisem jest czasami zakup używanej sukienki. Jednak to rozwiązanie ma wszystkie wady, jakie dotyczą wypożyczenia i niewiele zalet związanych z zakupem sukni ślubnej.

ojciec panny młodej