Książka na prezent ślubny

Książka na prezent ślubny

Ślub – to niesamowity dzień, który na zawsze pozostanie w sercach pana młodego i panny młodej. W przypadku gości ślubnych obowiązuje zasada wręczenia prezentu dla nowożeńców. I choć najczęściej goście decydują się współcześnie na wręczenie koperty z pieniędzmi, to wiele osób woli tradycyjne prezenty, takie jak książki.

Biblia i książka kucharska

Często ślub zawierany jest w kościele. W takim przypadku Biblia, Święta Ewangelia lub literatura religijna innych wyznań będą doskonałym prezentem dla młodych małżonków. Dodatkowo możemy zdecydować się na kupno specjalistycznych podręczników dla nowożeńców, które będą utrzymane w religijnym tonie. Innym bardziej neutralnym wyborem jest książka kucharska. Istnieją nawet specjalne książki kucharskie, które zostały zaprojektowane z myślą o młodej parze. Jedna część książki poświęcona jest przepisom na potrawy, które mężczyzna powinien ugotować, a druga część dotyczy tego, co kobieta powinna ugotować. Przepisy dotyczą zarówno menu świątecznego, jak i codziennego. Opis przepisów jest jasny, a same potrawy są proste do przygotowania. Oprócz przepisów istnieje wiele artykułów, które podpowiedzą jak zorganizować przyjęcie.

Książki dedykowane

Inną kategorią są książki, które w szeroko rozumiany sposób podpowiadają młodym żonom i mężowi jak sprawić, żeby ich małżeństwo było udane. To swoisty przewodnik rozwiązywania problemów małżeńskich. Jeśli nie wiesz jaka książka byłaby najwłaściwsza, to oczywiście możesz bezpośrednio zapytać osobę o jej preferencje i życzenia, jeśli chodzi o tematykę książki, to jednak swoiste pójście na łatwiznę i może nie spotkać się z życzliwym przyjęciem obdarowanych. Spróbujmy zatem na własną rękę dowiedzieć się jakie książki lubi jednakowo panna młoda i pan młody. Prezent musi bowiem być tak pomyślany, aby przypadł do gustu nowożeńcom. Być może jesteśmy zatem w stanie znaleźć książkę, która będzie podobała się obojgu nowożeńcom. Jeśli nie, szukajmy pozycji neutralnej, która będzie funkcjonalna.

stół z prezentami ślubnymi i księgą

Doskonałym przykładem takiej książki jest na przykład album podróżniczy, czy książka związania z miejscem, gdzie państwo młodzi udają się w podróż poślubną. Może to być praktyczny poradnik turystyczny lub książka opisująca największe i najciekawsze atrakcje turystyczne danego państwa, regionu czy miasta. Zaletą takiego rozwiązania jest praktyczna niemożność popełnienia błędu. Innym popularnym wyborem są książki, które dotyczą aktywności zawodowej panny i pana młodego lub podręczniki wychowywania dziecka. Te należy jednak wręczyć tylko wtedy, kiedy wiemy, że para młoda spodziewa się dziecka lub chcę je mieć, a także, gdy poziom zażyłości z nowożeńcami, pozwala na wręczenie tak osobistego prezentu.

Jeśli nic nie przychodzi nam do głowy, to ostatecznym wyborem zawsze pozostaje światowa i polska klasyka literatury. Jest zestaw książek, które każdy z nas powinien mieć w domu. Często książki tego typu są stosunkowo drogie, bywa, że dostępne są w seriach wydawniczych. Jeśli zatem nie umiemy w żaden sposób określić jaka książka będzie odpowiednia na prezent dla danej pary, skorzystajmy z klasyki literatury.