Najpopularniejsze prezenty dla Państwa Młodych

Najpopularniejsze prezenty dla Państwa Młodych

Zaproszenie na ślub jest dużym wyróżnieniem, zaraz po jego otrzymaniu pojawiają się jednak pierwsze dylematy. Musimy zastanowić się nad tym, jak się ubrać, z kim wybrać się na uroczystość, a przede wszystkim – jaki prezent wręczyć Młodej Parze. Właśnie ta kwestia jest postrzegana jako najbardziej kontrowersyjna.

Kochane pieniążki

Bez względu na to, czy podoba się nam to, czy też nie, dziś najpopularniejszym prezentem dla Młodej Pary są pieniądze. To także prezent najbardziej bezpieczny, osoby obdarowane w ten sposób mogą bowiem przeznaczyć je dokładnie na to, na czym zależy im najbardziej. Oczywiście, temat budzi kontrowersje, trudno bowiem oszacować, jaka kwota będzie tą naj

bardziej właściwą. Przyjmuje się, że kwota wręczona Młodej Parze, powinna pokryć przynajmniej koszty związane z weselem poniesione po to, aby nas ugościć, choć często trudno jest oszacować, ile może ona wynieść. Przy wątpliwościach warto skonsultować się z innymi osobami zaproszonymi na ślub albo poprosić o radę znajomych, którzy sami organizowali niedawno tego rodzaju uroczystość.

Listy prezentowe

prezent ślubny
Nietypowe opakowanie prezentu ślubnego

Nie wszystkie pary uważają, że pieniądze są szczytem ich marzeń. Nikt nie chce jednak otrzymać ośmiu kompletów pościeli lub zastawy stołowej w stylu, który już dawno przestał być modny. Rozwiązaniem problemu mogą okazać się listy prezentowe. Do niedawna były one popularne przede wszystkim na Zachodzie, teraz jednak cieszą się popularnością także w naszym kraju. Listy prezentowe są tworzone przez Młodą Parę i podawane do publicznej wiadomości, goście zaś sami decydują, który z prezentów wybiorą. Dobra lista powinna obejmować rzeczy zbliżone do siebie cenowo tak, aby wybór prezentu nie stawiał nikogo w niekomfortowej sytuacji.

Prezent „od serca”

Jeśli jesteśmy blisko z Młodą Parą i wiemy, że nie oczekuje ona od nas koperty z pieniędzmi, możemy zastanowić się nad prezentem z przesłaniem. Tu wiele zależy od naszej fantazji i zasobności portfela, może być to więc zarówno album ze wspólnymi zdjęciami, jak i bilet na romantyczny skok ze spadochronem. Prezenty „od serca” pamięta się przez całe życie.