Czym się kierować przy zakupie obrączek ślubnych?

Czym się kierować przy zakupie obrączek ślubnych?

Obrączki ślubne są pięknym symbolem trwałości zawieranego właśnie związku małżeńskiego. Warto więc wybrać je tak, aby w przyszłości nie wstydzić się ich. Na co zatem należy zwrócić szczególną uwagę?

Materiał

Obrączki ślubne zwykle są wykonane ze złota, warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to wcale jedyny materiał, jaki powinniśmy brać pod uwagę. W modzie jest również srebro, pallad, platyna oraz tytan i trudno mówić o materiałach mniej lub bardziej właściwych. Przyszli małżonkowie decydują się na jeden z nich kierując się przede wszystkim ceną obrączek, podczas zakupu warto jednak zadać sobie również pytanie o własne upodobania w tym zakresie. Warto też zastanowić się nad tym, jak obrączki będą się prezentować nie tylko podczas zaślubin, ale i kilka lat po uroczystości. Może się więc okazać, że nieco większa inwestycja finansowa w dłuższej perspektywie zaowocuje zdecydowanie wyższym poziomem opłacalności.

z obrączkami
Młoda Para z obrączkami ślubnymi

Masa obrączek

Im obrączki są cięższe, tym więcej wartościowego materiału wykorzystano do ich wyprodukowania. Czy jednak ciężar rzeczywiście musi być kryterium decydującym. Przed laty właśnie tak było, biżuteria dowodziła bowiem pozycji społecznej osób, które ją nosiły. Dziś nie musimy już podkreślać naszego znaczenia za jej pośrednictwem, możemy więc zadać sobie pytanie o to, czy dość ciężkie obrączki rzeczywiście będą na tyle wygodne, aby ich noszenie było dla nas przyjemne. Pamiętajmy jednak, że im większa masa, z tym trwalszymi rozwiązaniami mamy do czynienia.

Profil obrączek

Udekorowane obrączki
Dekoracja obrączek

Gdy w grę wchodzi profil obrączek, mamy w czym wybierać. W sprzedaży dostępne są dziś rozwiązania o profilu zaokrąglonym, płaskim, płaskim fazowanym oraz wklęsłym. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto przymierzyć obrączki o profilu, który podoba nam się najbardziej. Niekiedy bywa tak, że na cudzej ręce prezentują się one znakomicie, gdy jednak sami mamy je nosić, odczuwamy dyskomfort, z którym nie potrafimy sobie poradzić.

Bez względu na to, jakie obrączki wybierzemy, warto pamiętać o tym, aby zamówić je z pewnym wyprzedzeniem. Nieco czasu przyda się zwłaszcza, gdy konieczne będzie dokonanie poprawek.

Warto również pamiętać, że możemy stworzyć własne obrączki ślubne, z niepowtarzalnymi wzorami, pięknymi dodatkami w postaci klejnotów.