Przygotowania do ślubu – jak udekorować weselny stół

Przygotowania do ślubu – jak udekorować weselny stół

Jeśli wesele ma być niezapomnianą imprezą, warto dołożyć starań, aby stół z potrawami przygotowanymi z myślą o nim prezentował się szczególnie okazale. Jak go jednak udekorować, aby zapadł w pamięć nawet najbardziej wymagającym gościom, a jednocześnie nie sprawiał wrażenia dekorowanego w ostatniej chwili?

Po pierwsze – znajdź swój styl

Wiele osób popełnia ten błąd, że zastanawiając się nad tym, jak udekorować weselny stół kieruje się przede wszystkim poradami wygłaszanymi przez znajomych i rodzinę. Nie jest to najgorsze rozwiązanie, jeśli mamy do czynienia z osobami, których wrażliwość stylistyczna jest zbliżona do naszej. Bardzo często takie podejście sprawia jednak, że stół jest konwencjonalny i nieciekawy tylko dlatego, że „tak wypada’. Warto więc zastanowić się nad tym, jaki styl sami możemy uznać za własny. Jeśli kochamy nowoczesność – nie bójmy się jej wprowadzić, jeśli zaś marzymy o mieszaniu stylów, teraz mamy najlepszą okazję na pokazanie światu, jak wspaniałe mogą być takie połączenia.

Po drugie – zadbaj o spójność

Bez względu na to, czy dekoracje mają być jedynie symboliczne, czy też stół weselny ma przypominać te, które niegdyś pojawiały się na królewskich dworach, musimy pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma spójność. Skoro więc zdecydowaliśmy się na którąś z opcji, bądźmy jej wierni. W praktyce oznacza to, że dekoracja weselnego stołu powinna być spójna z tą, jaka charakteryzuje resztę sali. W innym wypadku może się okazać, że nawet najciekawszy pomysł wypadnie blado.

stół weselny
Przykład ubranego stołu weselnego

Po trzecie – nie bój się wesel tematycznych

Wesele nie musi być uroczystością, w czasie której goście są w stanie przewidzieć każdy nadchodzący element. Pewne jego części składowe zawsze wyglądają tak samo, wystrój weselnego stołu może jednak zrywać z konwencją. Dobrym pomysłem jest nawiązanie za jego pośrednictwem do hobby młodej pary, a także do okoliczności, w jakich odbywa się uroczystość. Należy więc pamiętać, że nie ma mowy o decyzjach nietrafionych, jeśli tylko zdecydujemy się na ich staranne zaplanowanie.