Nietypowy pomysł na prezent ślubny – rolety rzymskie

Nietypowy pomysł na prezent ślubny – rolety rzymskie

Zastanawiając się nad prezentem dla kogoś nam bliskiego nie musimy trzymać się schematów. Prezentem, który będzie zarówno praktyczny jak i piękny jest roleta rzymska. Z pewnością zaskoczymy swoją inwencją, a nasz podarunek będzie służył przez długi okres czasu. Podarek w postaci rolety rzymskiej będzie wspaniałym prezentem na przykład na nowe mieszkanie. Nowi lokatorzy zazwyczaj wydatków mają bez liku i na pewno będą zadowoleni z prezentu w takim wydaniu.

W związku z tym, że asortyment naszego sklepu jest szeroki, nasi klienci nie mają problemu z dopasowaniem odpowiedniego wzoru i koloru do stylu wnętrza. Zatem nie musimy się obawiać, że nie trafimy w gust osoby, którą chcemy obdarować. Gama kolorów jest szeroka, a jakość tkanin i materiałów na najwyższym poziomie, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Pełny asortyment rolet rzymskich znajdziesz tutaj https://www.knall.com.pl/c170,Rolety-rzymskie

Wybierać możemy również pomiędzy czterema modelami rolet rzymskich, a każda z nich ma do zaoferowania coś innego. Model rolety jaki wybierzemy zależy od grubości materiału na jaki się zdecydujemy. Musimy zastanowić się nad tym czy chcemy, aby roleta całkowicie zaciemniała pomieszczenie, czy jednak powinna przepuszczać światło.

Jeżeli wybierzemy lekki, zwiewny i przezroczysty typ tkaniny, powinniśmy zdecydować się na pierwszy model rolety rzymskiej, którego konstrukcja oparta jest na wszytych pionowo transparentnych taśmach, dzięki którym materiał pięknie się układa. Nieco grubsza tkanina wymaga podtrzymania, dlatego drugi model rolety rzymskiej posiada wszyte 4 mm szprosy, które wzmacniają i podtrzymują tkaninę, aby ładnie układała się zarówno złożona jak i rozwinięta. Trzeci model rolety rzymskiej będzie odpowiedni do dużych przeszklonych powierzchni, zastosowanie w tym modelu szprosów z tyłu zapewnia podtrzymanie rolety o dużych gabarytach lub uszytej z grubej tkaniny. Takie rozwiązanie zapewnia eleganckie układanie się fałd tkaniny. Natomiast jeśli szukamy czegoś wyróżniającego się, postawmy na czwarty model rolety rzymskiej, którego cechą charakterystyczną są fałdy materiału widoczne także po rozwinięciu rolety. W poprzednich modelach rolet rzymskich materiał układa się w zakładki dopiero przy ich zwinięciu, w przypadku tego modelu możemy cieszyć jej dekoracyjnym wyglądem przez cały czas.

Pokój z roletami rzymskimi
Przykład aranżacji wnętrza z roletami rzymskimi

Każdy z modeli składa się z dwóch profili, nośnego oraz profilu z rzepem znajdującego się z przodu rolety rzymskiej, który znacząco ułatwia jej czyszczenie. Roleta sterowana jest niewielkim i estetycznie wyglądającym mechanizmem łańcuszkowym, za pomocą którego możemy ustawić roletę na dowolnej długości okna.

Połączenie praktycznych rozwiązań z piękną prezencją stawia rolety rzymskie przed zwykłymi roletami oraz tradycyjnymi zasłonami. Ta wyjątkowa oprawa okna zachwyca nie tylko wyglądem, ale spełnia przede wszystkim funkcje praktyczną taką jak zaciemnienie pomieszczenia lub osłonięcie przed spojrzeniami sąsiadów. Natomiast dowolna konfiguracja rodzaju i wzorów tkaniny oraz stopnia przepuszczalności światła jak i sposobu ułożenia zakładek, sprawia, że dopasujemy ją do każdego wnętrza i zaspokoimy nawet najbardziej wybredne gusta.