Urządzamy mieszkanie młodej pary! Żaluzje drewniane jako prezent ślubny

Urządzamy mieszkanie młodej pary! Żaluzje drewniane jako prezent ślubny

Kupno prezentu ślubnego zawsze kojarzy się z niełatwym zadaniem. Niektórzy wolą po prostu dostać od gości pieniądze żeby częściowo chociaż zwróciły im się koszty organizacji wesela. Inni wolą prezenty rzeczowe – i tutaj najlepszą opcją jest stworzenie listy prezentów, które chcieliby otrzymać. Jest to bardzo dobre rozwiązanie jeśli państwo młodzi niedawno wprowadzili się do nowego domu lub dopiero będzie taka możliwość po ślubie. Wtedy przydadzą im się różne akcesoria domowe – istotne jest jednak to, aby nie powtarzać się z prezentami.

Co więc może się młodym przydać w nowym domu? Na pewno podstawowe sprzęty, jak czajnik, żelazko, odkurzacz czy ekspres do kawy. Nie zapominajmy jednak też o innych elementach wyposażenia domu, które rzadziej się bierze pod uwagę. Chodzi mi na przykład o osłony okienne, na przykład żaluzje drewniane. Mało kto się nad tym zastanawia, ale też jest to na pewno jakiś wydatek, dlatego można takie żaluzje zamówić od gości w ślubnym prezencie, którzy z kolei mogą kupić je w sklepie internetowym https://www.knall.com.pl/c107,Zaluzje-drewniane lub w tradycyjny sposób, choć z pewnością zakupy przez Internet to zdecydowanie lepszy wybór.

Warto jednak wiedzieć, jakie kolory królują w nowym mieszkaniu młodej pary. Dzięki temu łatwiej nam będzie dobrać odpowiedni rodzaj i kolor osłony okiennej. Całkiem uniwersalnie prezentują się na przykład żaluzje drewniane, które moim zdaniem będą pasowały do każdego wnętrza. Drewno to przecież ponadczasowy materiał i zawsze wygląda elegancko. Takie żaluzje drewniane będą więc pasowały i do nowoczesnych wnętrz, i do bardziej klasycznych wystrojów. Żaluzje drewniane nie wyglądają tak surowo i technicznie jak żaluzje wykonane z aluminium. Dzięki temu same w sobie mogą też być bardzo ciekawą dekoracją wnętrza.

Bardzo wygodne jest to, że takie żaluzje można zamówić sobie na wymiar. Dzięki temu nie ma problemu, że nie traficie z żaluzją w wymiar okna. Po prostu podpytacie wcześniej o wymiary i zamówicie pasujące żaluzje. Możecie też wybrać odpowiednią szerokość lameli. Tutaj do wyboru mamy 25, 50 i 65 milimetrów. Zazwyczaj dobieramy szerokość lameli do wielkości okna. Im większe okno, tym lepiej będą prezentować się możliwie najszersze lamele.

w domu młodych

Świetną opcją jest też możliwość wyboru koloru takich żaluzji. Nie trzeba decydować się na kolor drewna, chociaż odcieni drewna do wyboru jest całe mnóstwo. Można jednak wybrać sobie żaluzje pod kolor okna, na przykład białe czy czarne. Mamy tutaj pełną dowolność w wyborze i do nas należy decyzja.

Żaluzje drewniane są też bardzo proste w obsłudze. Każdy z nas miał chyba kiedyś do czynienia z żaluzjami aluminiowymi w starym typie okien. Tutaj sprawa jest całkiem podobna, też regulujemy kąt nachylenia lameli za pomocą specjalnego pokrętła, jednocześnie decydując o tym, ile światła wpuszczamy do pomieszczenia. W przypadku żaluzji drewnianych mamy też możliwość lepszego zaciemnienia pomieszczenia niż przy żaluzjach aluminiowych, gdyż lamele z drewna są grubsze niż te wykonane z aluminium.

Nie zapominajmy też o kwestiach praktycznych, które są bardzo istotne w przypadku młodej pary. Mam na myśli czyszczenie żaluzji. Jest to bardzo łatwe, wystarczy regularnie przecierać je szmatką.